Startuj z nami | Dodaj do ulubionych | Mapa serwisu | RSS
  panel użytkownika
 użytkownik  hasło
  rejestracja
  hasło
  newsletterSprzedaż

RSS


Techniki sprzedaży - strategia sprzedaży

Czy zastanawiałeś się, dlaczego jedni handlowcy odnoszą sukcesy, a inni nie? Dlaczego podczas gdy jednym udaje się poczuć smak zwycięstwa, inni muszą przełknąć gorzką pigułkę porażki?
Jak sprzedać drogo i jednocześnie zadowolić klienta - Kornelia Przedworska
Chcesz sprzedawać - nie sprzedawaj!
Agenci ubezpieczeniowi: Biznesmen po dwudziestce
ZOSTAŃ HANDLOWCEM, NIE MARKETINGOWCEM Wyniki raportu "Rynek pracy specjalistów w II kwartale 2008 roku"
Czym grozi zignorowanie Twojej oferty
Codziennie toczy się gra o skuteczną sprzedaż
10 Graali Menedżera Sprzedaży - Andrzej Worotyński
Genialny Sprzedawca - stań się jeszcze lepszy - Kacper Korzeniewski
Doradca finansowy poszukiwany
Przemoc w stosunkach - Antoni Bielewicz
Marka a sprzedaż - Piotr Michalak
Dlaczego zainteresował mnie marketing sieciowy? - Wojciech Rudny
Daj spokój - nie sprzedawaj - Monika Mikowska
Chcesz dużo sprzedać? Opowiedz historię..
Zasada 80/20 w sprzedaży - Wojciech Rudny
Jak motywować klienta, by kupił produkt u Ciebie? - Małgorzata Bednarek
Jak skutecznie rozmawiać przez telefon? - Marek Jereczek
Dlaczego niektóre firmy nie mają problemów ze sprzedażą - Jerzy Jakubowski

Sprzedaż jest specyficzną dziedziną. Bardzo trudno jest przewidzieć co potencjalny klient zrobi, jak zareaguje, jaką strategię obierze i zastosuje. Sprzedawca musi znać swoje możliwości, mieć swój „plan gry”, który wykona sprawnie, precyzyjnie i z wiarą.
Jak sprzedać luksus - Katarzyna Ogórek Money.pl

Badania pokazują, że wydatki na produkty luksusowe mogą się podwoić w ciągu następnych czterech lat. Producenci zwierają szyki i przygotowują się do trudnej wojny o trudnego klienta.
Sprzedawca doskonały

Z Many Loy'em, network coacher'em marketingu i sprzedaży bezpośredniej, rozmawia Maciej Maciejewski.

Rodzina, starzy znajomi, bliscy współpracownicy oraz nowi uczniowie, z odrobiną fascynacji i zazdrości, mówią o nim:
- Many to świetny znawca marketingu, kompetentny w tej rozległej i trudnej branży specjalista.
Jak sprzedać farbę do malowania? - Marek Borek

Sprzedaż każdego produktu czy usługi odbywa się w taki sam sposób. Sprzedający i kupujący mają przed sobą pewną drogę do przebycia i wspólnie trzeba zrobić te kilka kroków, aby zakończyła się sukcesem. Najważniejszy jest pierwszy krok - od niego zależy, czy sprzedający potrafi "namówić" kupującego na wspólne przebycie dalszej drogi, której celem jest zawarcie transakcji korzystnej dla obu stron i ewentualne wygenerowanie dodatkowej sprzedaży innych produktów czy usług, czy też sprzedający da się "poprowadzić" przez klienta i po prostu przyjmie zamówienie.
Ile jest cech genialnego sprzedawcy? - Małgorzata Wirecka-Zemsta

     Prawie w każdej amerykańskiej książce poświęconej temu, jak lepiej sprzedawać i jak osiągnąć sukces w biznesie, znajdziecie opowieść o tym jak ktoś, wymieniony z imienia i nazwiska, osiągnął taki sukces, że sprzedaje 10, 20 - ba, nawet 100 razy więcej niż inni. Bohaterami tych opowieści bywają sprzedawcy domów, często ubezpieczeń lub produktów sprzedawanych w systemie dystrybucji bezpośredniej. Często zdarza się, że zachęcony własnym sukcesem sprzedawca decyduje się poprowadzić cykl seminariów o tym „Jak odnieść sukces w „.......?”.
Rynek nie ma litości dla tych, co popełniają błędy - Kathleen A.Murray

Sprzedaż jest strategią i złożonym procesem polegającym na pozyskiwaniu klientów oraz pozostawaniu z nim w długookresowym, korzystnym związku. Brzmi to może dość skomplikowanie, ale sprowadza się do tego, by wyjść i szukać potencjalnego nabywcy, a potem zamienić go na odbiorcę naszych produktów bądź usługi, tak by stał się naszym klientem.
Przedstawiciel handlowy - Piotr Henzler

To już nie sprzedaż – to doradztwo. W ostatnich miesiącach zaszły duże zmiany w pracy przedstawicieli handlowych. Mniej przedstawicieli jeździ z towarem po Polsce. Powód? Ciągły rozwój sieci hiper- i supermarketów.
Gdzie klient zadowolony, efekty sprzedaży zwyżkują - Adam Piętera

Na początku była potrzeba. Tak można by było rozpocząć wykład historii gospodarczej na każdej uczelni na świecie. Potrzeba jest praprzyczyną zaistnienia zjawiska relacji zachodzących od zarania dziejów w jednym z najstarszych działań człowieka – Handlu.
Kolejność twojej prezentacji - Konrad Pankiewicz

Czy lepiej jest występować na początku, w środku, czy na końcu cyklu prezentacyjnego?
Nasza praca to ciągłe spotkania, prezentacje, dyskusje. Prezentujemy nasze oferty, rozwiązania, pomysły, idee przed potencjalnymi klientami, szefami, pracownikami, kontrahentami. Twoja skuteczność perswazyjna uzależniona jest zatem od wielu rozmaitych czynników.
„Nie przywiązuj się do wyobrażenia, jakie masz o ludziach – i tak cię rozczarują.”

Niezbyt optymistyczny jest ten cytat czy jednak nie jest prawdziwy? Chciałabym powiedzieć, że nie, głośno krzyknąć: ludzie są dobrzy, pracowici, dbają o innych, są słowni, solidni etc. Jednak jedenaście lat pracy z ludźmi pokazało mi, jak wiele w nim prawdy.
Sprzedajemy, ale co dalej... - Maciej Olsztyński

Zespół sprzedawców był wszechstronnie przeszkolony. Komunikacja, techniki sprzedaży, zarządzanie czasem, negocjacje, asertywność. Dobra płaca i warunki pracy, ogromna samodzielność, wszechstronna pomoc w trudnych przypadkach ze strony firmy. A jednak cos było nie tak. W zachowaniach handlowców pojawiała się coraz częściej rutyna. Większość czuła się przeciążona. Pracowali schematycznie, bez wiary w jakąś zmianę.
Handlowiec w teatrze życia codziennego - Andrzej Puchała

Od wielu lat szkolę handlowców i negocjatorów. Przez te wszystkie lata szukałem modelu (formuły, teorii), który byłby przekonującym odzwierciedleniem procesu sprzedaży, prezentacji handlowej czy też negocjacji Model ten miał być podstawą i jednocześnie inspiracją do działań metodycznych.
Dobry handlowiec na wagę złota - Bianka Jaworska

Sprzedaż jest sercem firmy. Rosnąca koniunktura rynkowa powoduje, że rekrutacje dla tego obszaru są jeszcze bardziej intensywne i szerzej zakrojone - mówi Aneta Soszyńska, konsultant zarządzający firmy doradztwa personalnego HAYS.
Widzieć poprzeczkę, czyli jak strategicznie pracować ... - Ryszard Lichuta

W trakcie współpracy ze stałymi klientami zazwyczaj jest co poprawić. Może klient nie korzysta z całego asortymentu tego co masz do zaoferowania. Może ma zbyt małe obroty jak na swoje możliwości?
Handlowcy - Marek Wiśniewski

Artykuł ukazał się w gazecie kilka lat temu, ale uważam, że wciąż warto czytać takie materiały. Zachęcam do lektury i komentarzy.
Grzegorz Borys - SMC Polska

Oczekując od pracownika takich cech, trzeba pogodzić się z tym, że będzie on również niestały i poszukujący. Dobry handlowiec nie wytrzyma długo w jednym miejscu, kontaktując się stale z tymi samymi ludźmi. Dlatego w tym zawodzie jest duża fluktuacja.
Handlowcy na rynku pracy: uwodzą i porzucają - Marek Wiśniewski

Najwięcej handlowców pracuje przy sprzedaży żywności, chemii gospodarczej i kosmetyków - czyli w branży tzw. dóbr szybko zbywalnych. Mówi się, że ludzie rotują na tym rynku równie szybko jak towary. Dlaczego handlowcy szukają wiele miesięcy wymarzonej pracy, a firmy nie mogą znaleźć i utrzymać dobrego fachowca od sprzedaży?
Odmowa w pracy handlowca - Ryszard Lichuta

Do właściciela przydrożnej restauracji przychodzi sprzedawca win i oferuje czerwone wino. Restaurator broni się jak może: mówi, że nie chce, że ma już dostawców, że ma pełną piwnicę ...
Sztuka sprzedaży

Sprzedawanie jest sztuką, może też stać się pasją aby jednak stać się profesjonalistą trzeba posiąść pewne umiejętności. Ekspert w dziedzinie sprzedaży Tom Hopkins przywiązuje dużą wagę do umawiania się na spotkanie.
Uczyć się od najlepszych - Ryszard Lichuta

czyli jak efektywnie dokonywać transferu kompetencji w zespole handlowców"

Lubię zaczynać od dowcipu, więc zacznę tak:
W pewnej firmie sprzedającej szyby pancerne pracował handlowiec, który bił wszystkich pozostałych na głowę wynikami sprzedaży. Przez długi czas, miesiąc po miesiącu był znacząco lepszy niż pozostali. Pewnego dnia szef wziął go do siebie i zapytał - Jak ty to robisz?!!!.
Nie tylko cena

Pewność siebie i wiara we własną wartość będą podstawą twojej umiejętności pozyskiwania lojalnych klientów. Wiara ta będzie promieniować

Sprzedaż kompleksowa - recepta na recesję? - Marian Kulig


Strategia ta, o ile może przynieść efekty na rynku dóbr szybko rotujących (FMCG), to na rynku "business to business" może TYLKO DLA HANDLOWCÓWprzynieść więcej szkody niż pożytku.
sprzedawało się... sprzedaje się (jeszcze)... (czy) będzie się sprzedawać?


- "Jeżeli wkładasz całe serce w to co robisz, szybko orientujesz się, że nie masz konkurencji" - kolejny artykuł Leszka Sergiela, który przypomina nam o podstawowych zasadach panujących w handlu.
Trudny klient - Leszek Sergiel

Sprzedawanie to jedno z najprzyjemniejszych zajęć na świecie. Tym co pozwala na takie stwierdzenie jest niewątpliwie fakt, że zajęcie to, to głównie relacja między ludźmi. Niestety nie ma idealnych zawodów i zawód handlowca również taki nie jest.
Kod sprzedawcy - Beata Kras-Opyrchał


"Wiek XXI będzie duchowy albo w ogóle go nie będzie"- przewidywał francuski pisarz i myśliciel Andre Malraux. Wszystko wskazuje na to, że miał rację. Dowodem może być choćby fakt, że do niedawna mówiło się tylko o ilorazie inteligencji (IQ), teraz dużo i często mówi się o tzw. Inteligencji emocjonalnej (EQ),
Clienting cz. 2 - Leszek Sergiel


Nowe pokolenia klientów "odpornych" na perswazję i manipulację, wykształconych i często posiadających więcej doświadczeń od sprzedawcy, nie ulegnie metodom negocjacji
Clienting cz. 1 - Leszek Sergiel


Klient, który w wyniku doskonałego poznania od wielu pokoleń metod stosowanych w klasycznych formach reklamy, od prospektu po kampanie telewizyjne, zrozumiał i wie, że jest to określona forma manipulacji. Dzisiaj coraz rzadziej temu ulega.
Dobry handlowiec to 80 proc. sukcesu firmy.


Oto najlepsi z najlepszych.

Sprzedają towar, wizerunek firmy, ale najczęściej - samych siebie. Nie lubią jednak, gdy nazywa się ich sprzedawcami czy akwizytorami,
Cztery błędy sprzedaży


Cztery błędy sprzedaży

chciałbym teraz dowiedzieć się czy,
was też nachodzą te myśli dziecinne,
że te dobre dzieci to my a te złe to wszystkie inne

Artykuł polecany na forum - przysłał Patryk
Bunt handlowców czyli... (cz.3)


Chwal i okazuj uznanie za faktyczny wysiłek.
Staraj się o zapewnienie jak najlepszych narzędzi i środków. To daje handlowcom poczucie, że są ważni i oczywiście ułatwia pracę.
Bunt handlowców czyli... (cz.4)


Handlowiec zna swoją wartość

Mówiąc o osobowości handlowca należy w tym wypadku skupić się na tej składowej osobowości, która decyduje o poziomie samooceny.
Bunt handlowców czyli... (cz.1)


Szefie, tego się nie da zrobić – takie słowa usłyszał niejeden dyrektor pionu sprzedaży komunikując handlowcom plan na najbliższy kwartał, półrocze czy rok.
Bunt handlowców czyli... (cz.2)


14 sposobów na przełamanie oporu handlowców

Słysząc od handlowców: Szefie, tego się nie da zrobić możesz podjąć szereg działań,
Polityka cenowa firmy - Tarik Hassan

Polityka cenowa jest jednym z najciekawszych zagadnień w marketingu. Ustalenie ceny nowego lub zmodyfikowanego produktu z reguły budzi silne kontrowersje i często ujawnia odmienne spojrzenia na biznes menedżerów reprezentujących różne działy firmy. "Sprzedaż" domaga się niskich cen
Sprzedaż bez oporu cz.2

(Znaczenie indywidualnego kontaktu z klientem)
Jak wpływać na innych aby zwiększać prawdopodobieństwo, że dokonają oni takich zmian w myśleniu, które okażą się korzystne dla nich i dla nas?

Zanim podzielę się z tobą moimi opiniami mam do ciebie pytanie: Z jakich to tajemniczych powodów te same informacje o jakimś produkcie podane w gazecie nie budzą w tobie zainteresowania i ekscytacji ale jeśli podane ci zostaną przez twojego dobrego znajomego któremu ufasz nabierają dla ciebie znaczenia i rozważasz możliwość zakupu?
Jak zdobywać klientów

"Jak zdobywać klientów" Heinz M. Goldmann
Czy znasz odpowiedzi na te pytania? Jak powinno się proponować nowości? Czy wystarczy powiedzieć prawdę, aby stać się wiarygodnym dla klienta? Czy cena jest przeszkodą nie do pokonania? Dlaczego błędem jest mówienie o cenie produktu, nawet jeżeli jest niska, na początku rozmowy sprzedaży?
To co w handlu ważne (1)

Charles M. Futrell,
tłum. Grzegorz Łuczkiewicz, "Nowoczesne techniki sprzedaży" (tytuł orginału "ABC’S OF RELATIONSHIP SELLING")fragment.

Sprzedawcy oferujący produkty klientom instytucjonalnym często uwzględniają w swych prezentacjach analizę wartości. Analiza wartości służy do ustalenia, jaki jest najlepszy dla nabywcy produkt, który może on uzyskać za swoje pieniądze. Opiera się ona na założeniu, że produkt wyceniony wyżej może niekiedy mieć dla firmy większą wartość niż produkt tańszy. W wielu firmach przed podjęciem decyzji o zakupie jakiegoś produktu rutynowo przeprowadza się analizę wartości
Lód Eskimosom?

Sprzedać lód Eskimosom - sprzedaż w zależności od rynku, produktu i specyfiki klienta.
Chiltern Consultancy Polska Sp. z o.o.

Postawione na wstępie pytanie - "Czy można sprzedać lód Eskimosom"
Sprzedaż bez oporu cz. 1

Twoje uczucia, mowa i twój wygląd to jedyne narzędzia wpływu - produkt jest jedynie powodem spotkań
- Co właściwie robisz gdy sprzedajesz?

Dokładnie to samo, co robiłeś jako dziecko gdy chciałeś nakłonić matkę do tego by kupiła ci lody, pozwoliła obejrzeć wieczorny film, pojechać na wycieczkę.
Szukaj:

wpisz szukaną frazę

Oferty pracy:

› wszystkie oferty   › dodaj ogłoszenie

Szkolenia:


Polecamy  Najczęściej czytane artykuły:
 1. Nie wysyłaj CV
 2. Wynagrodzenia handlowców
 3. Sprzedażowy "Dream Team"
 4. Skuteczna komunikacja w sprzedaży
 5. Rynek nie ma litości dla..
 6. Cztery błędy sprzedaży
 7. Handlowcy na rynku pracy: uwodzą i porzucają
 8. Szczęście

  Najpopularniejsze tematy FORUM:

  Najpopularniejsze książki:
 1. Biblia Handlowca
 2. Handlowanie to gra
 3. Jak założyć skuteczny i dochodowy sklep internetowy
 4. SZTUKA PERSWAZJI
 5. Sztuka wojny
 6. Perswazja i NLP. Wideowarsztaty

  Najpopularniejsze e-booki:
 1. EBOOKi w pakietach
 2. Skuteczne pozyskiwanie klientów (darmowy fragment)
 3. Motywacja bez granic
 4. Umysł Sprzedawcy
 5. Hipnotyczny telemarketing
 6. Hipnotyczny marketing

Profesjonalne statystyki www


Na skróty:
google.pl:.:onet.pl:.:wp.pl:.:interia.pl:.:
:.:vans-shop.pl:.:alexa.com

salon-klamek.pl
oferty handlowe
 1. http://konta-oszczednosciowe.blogspot.com/
 2. Sprawdź więcej szczegółów na portalu internetowym konta-oszczednosciowe.blogspot.com

  konta-oszczednosciowe.blogspot.com
  Znajdź swojego PH

 
       
 
     
   

Prywatne anonse i ogłoszenia towarzyskie

home